ISLANDE 2015

 

Šeit var iepazīties ar visu to, kas jāzina par ceļojumu apkārt Islandei.

 

Tātad, izmaksas: 

Brauksim ar divām mašīnam. Man ir sava, kurā pārmaiņus sēdēs 4 cilvēki un no jums jāatlasa otrs šoferis, kurš var iziīrēt mašīnu. Es pats to izīrēt nevarēšu, jo likums paredz, ka tas kas izīrē mašīnu, ar to arī brauc. Šeit visi ir diezgan likumpaklausīgi. Mašīnu īrējam jau lidostā, kur viņu var arī atstāt, kad dosieties projām. Tātad, kopumā 8 dienas, kas pēc aptuveniem apreķiniem ir 350 EUR (44 EUR no cilvēka).

Braucien apkārt Islandei ilgs 6 dienas un 5 naktis. Kopumā paredzēts nobraukt 2000 km. Benzins litrā šeit maksā 1,3 EUR. Ja rēķinam, ka vidēji masīna noēd 8 litrus uz 100 km, tad jārēķinās ar aptuveni 80 EUR no cilvēka. 

 

Gulēšana:

Kad būsim Reikjavikā, par gulēšanu nav jāsatraucas. Būs diezgan cieši, bet kaut kā sagulēs uz grīdas. Viengi, ir jāpadomā par guļammaisiem, jo man ir tikai viena brīva vieta uz dīvāna. Pārējiem jāguļ uz grīdas. 

Pārējās naktis mēs pavadīsim kotedžās un viesu namos. Esmu rezervējis mums gultas vietas un kopā sanāk ap 135 EUR no cilvēka. Ir vietas, kur brokastis ir iekļautas cenā, ir vietas, kur nav. 

 

Ēšana:

Ēst taisam paši. Visās naktsmītnēs ir pieejama virtuve. Supermārketos var nopirkt produktus par normālu cenu. Protams, atkarīgs, ko un cik daudz ēdam. Domāju, labi ja jūs no Latvijas atvedat griķus, putraimus, ríīus, utt. Tā lētāk. Tad pārējam ar 10 EUR dienā pietiek. Tad kopā būs ap 70 EUR.

Visu kopā sarēķinot man sanāk aptuveni 350 EUR no cilvēka, bet kā jau parasti, jārēķinās ar papildus izdevumiem. Tad teiksim, ir vajadzīgi 400 EUR, lai nosegtu minimālās izmaksas.

 

Papildus atrakcijas:

 

Brauciena ideja, kopumā ir apskatīt pēc iespējas vairāk dabas brīnumu, kas atrodas Islandē. Es vēlos parādīt gan lavas laukus, šļūdoņus, ģeotērmāli aktīvās zonas, ūdenskritumus, jūras klintis, nacionālos parkus utt. Aprīļa sākumā ir iespēja redzēt arī ziemeļblāzmu. Tas viss ir par velti. Daudzās vietās par velti ir arī peldēšana ģeotermālajos avotos. Mans plāns ir katru dienu izbaudīt kādu no tiem. Taču ir arī atrakcijas, kuras varētu kādu interesēt, bet tas maksās naudu. Šeit es uzskaitu lietas, kuras es pats labrāt apskatītu un citiem ieteiktu. 

 

 Pelde zilajā lagūnā (http://hottrip.net/wp-content/uploads/2014/07/P1020572.jpg). Unikāla vieta pasaulē, kur var nodžumīt siltā minerālūdenī, taču prieks nav lēts. Ieejas cena 35 EUR.

Vaļu apskate ar laivu. Ja godīgi, pat neesmu bijis, jo lieta nav lēta. Ir dažas vietas kur to var darīt arī aprīlī. Cena par 2,5-3,5 stundām ir 50 EUR.

Jāšana ar Islandes zirgiem. Šito esmu darījis, un patiesībā bija jautri. Islandē ir daudz zirgu fermu. Cena ir aptuveni 45 EUR par stundu. 

Pastaiga pa ledāju. Arī šis ir darīts un ir interesanta padarīšana. 3-3,5 stundas. Maksa 85 EUR.

Ledus ala. Šito es noteikti iesaku. Šo ziemu vēl neesmu apmeklējis nevienu alu, bet man ir pazīstams gids, kas ar to nodarbojas. Es konkrēti cenu nezinu, bet varētu būt salīdzinoši lēti.

Braukšana pa ledāju ar sniega močiem. Īsts arktisks piedzīvojums, ties, dārgs. 130 EUR no cilvēka.

Kalnu slēpošana. Aprīlī vēl var slēpot ziemeļos. Cena ar slēpju īri - 35 EUR.

 

Detalizēts maršruts.

Pirmā diena:

Otrā diena:

Trešā diena:

Ceturtā diena:

Piektā diena:

Sestā diena: